عکاس، نورپردازی و ادیت به سبک فاین آرت

مدیر سایت ·3 خرداد 1402

قبل از اینکه در مورد مطالبی که در این دوره یاد می‌گیرید توضیح بدم باید یه آشنایی مختصر با تکنیک فاین‌آرت تو عکاسی داشته باشید.

سبک عکاسی و ادیت فاین‌آرت که به سبک ادیت روسی هم تو ایران معروفه سبکی هست که توی اون عکس نهایی شباهت زیادی با حس و حال یک نقاشی کلاسیک پیدا می‌کنه و جذابیت زیادی داره اما یک فرق بین این سبک با اون چیزی که ادیتورهای روس معمولا انجام می‌دن هست. تو سبک روسی تو ادیت اغراق‌های زیادی میشه و فضای عکس بیش از حد کارتنی و غیر واقعی میشه ولی تو تکنیک فاین‌آرت استاندارد اصل بر اینه که تو ادیت خیلی وارد فضای تخیلی نشیم که این سبک بیشتر به سلیقه من نزدیکه. اما شما تو این دوره یاد می‌گیرید که برای هر دو سبک چطور مراحل ادیت رو پیش ببرید ولی غلظت کار به سلیقه خودتونه. حالا که با این سبک به درستی آشنا شدید جزئیات هر فصل رو بهتون می‌گم.

 

 

 

آموزش ادیت فاین آرت

بخش اول: مقدمه و معرفی دوره فاین آرت

تو این بخش کلیات مرتبط با عکاسی تو این سبک معرفی میشه. اصول مرتبط با نورپردازی و استفاده درست از مودیفایرها، نحوه ساخت بک‌گراندها، پیدا کردن مدل مناسب، طراحی لباس، میکاپ و …

بخش دوم: نورپردازی رامبراند با یک نور

یکی از تکنیک‌های اصلی و حیاتی تو نورپردازی پرتره به سبک فاین‌آرت نورپردازی رامبرانده که خیلی مهمه درست انجام بشه و تو این بخش کامل یادتون می‌دم تنها با یک شاخه نور چطور نورپردازی رامبراند کنید و با استفاده از تجهیزات ساده ولی کاربردی دیگه نورپردازیتون رو کامل کنید.

بخش سوم: نورپردازی رامبراند با دو نور

تو این بخش همون نورپردازی رامبراند رو ولی این بار با دو شاخه نور انجام می‌دیم و تأثیر موقعیت نورها نسبت به مدل رو کاملا بررسی می‌کنیم و خواهیم دید برای رسیدن به حس فاین‌آرت چطور باید تنظیمات انجام بشه.

بخش چهارم: نورپردازی بونت با دو نور

یکی دیگه از تکنیک‌های جذاب نورپردازی فاین‌آرت تکنیک بونت هست که منبع نور اصلی ما کاملا بالای سر مدل قرار می‌گیره. تو این بخش شما رو با این تکنیک آشنا می‌کنم و یادتون می‌دم چطور با یک شاخه نور دیگه نورپردازیتون رو کامل کنید.

بخش پنجم: نورپردازی ترکیبی بونت و رامبراند

تو این بخش عکاسی خودمون رو با ترکیب هر دو تکنیک رامبراند و بونت انجام می‌دیم که تکنیک خلاقانه‌ای تو عکاسی فاین‌آرت محسوب میشه و شما یاد می‌گیرید چطور به درستی این کار رو انجام بدید.

بخش ششم: نورپردازی رامبراند با بیوتی دیش کوچک

برای تمرکز بیشتر روی چهره مدلمون، توی این بخش نورپردازی رامبراند رو با یک بیوتی دیش کوچک به جای نور اصلیمون انجام می‌دیم. در نهایت کبوتر سفیدمون رو در حالت‌های مختلف عکاسی می‌کنیم تا از عکس‌هاش برای کامپوزیت در فتوشاپ استفاده کنیم. تو این قسمت نکات خیلی مهمی رو برای داشتن یه کامپوزیشن حرفه‌ای بهتون یاد می‌دم.

بخش هفتم: ادیت و کامپوزیشن

تو این بخش می‌ریم سراغ کمرا را و فتوشاپ که بخش مفصل و طولانی اما مهم و حیاتی هست که باید خیلی دقیق و درست اتفاق بیفته تا عکس نهایی حس فاین‌آرت خوبی داشته باشه. تنظیمات نور و رنگ، برطرف کردن ایرادات پوستی، ادیت درست چشم‌ها، ادیت مو، لباس، ترکیب کبوترها با عکس اصلی، ایجاد تم رنگی و خیلی مطالب مهم دیگه تو این بخش کاور میشه.

 

فایل تمرین: 

همراه این دوره عکس‌های خام برای تمرین بیشتر و ادیت در فتوشاپ قرار داده شده.

 

برای یادگیری دوره عکاسی و ادیت فاین آرت
همین الان اقدام به تهیه این پکیج کنید.

اطلاعات دوره

مدرس دوره

 

 

اطلاعات دوره

مدرس دوره

گفتگو

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات دوره